Konsultacje dla biznesu

Daj Rabat po znajomości

RABAT PO ZNAJOMOŚCI by KRISOFF

Dlaczego Twoi znajomi chcą od Ciebie RABAT ?

Oprócz Rabatu wymagają także traktowania „po królewsku” w niskiej cenie .

Zastanów się , kto z Twoich klientów najbardziej marudzi podczas ustalania warunków , zamówienia , realizacji i zamykania transakcji ? Czyżby to dawny znajomy z którym nie widziałeś się ponad 10 lat ?

Dlaczego tak się dzieje , że znajomi chce Rabat od Ciebie, ale jak pójdzie do Twojej konkurencji, to się nie targuje i nawet przepłaca ?

Dlaczego nie dostaniesz napiwku po znajomości za dobrą obsługę ?

Zacznijmy od Tego po co Twój znajomy pobiera swoją wypłatę ?

Dlaczego on twierdzi , że jemu się należy wynagrodzenie , a dla Ciebie już nie koniecznie .

Jeżeli tak twierdzi to niech przyjdzie pracować do Ciebie po znajomości 🙂 🙂 niech da dla Ciebie Rabat na swoją pracę .

Rozumiem w tej odwrotnej sytuacji już nie jest znajomym 🙂

Dlaczego Twój znajomy nie jest w stanie docenić Twojej pracy i wynagrodzić Ciebie normalnie ? (chyba , że masz kilkukrotnie zawyżone stawki powyżej ceny rynkowej za ten sam produkt lub usługę o tych samych właściwościach i składzie )

Bo może uważa , że Twoja praca dla niego jest mniej warta , bo jesteś jego znajomym ? Jeżeli tak to przykre .

Znajomy delikatnie naciska , że jak nie uzyska Rabatu to ucierpi wasza znajomość i sprawisz mu przykrość , ale jak dasz mu Rabat to ucierpisz na tym Ty i sobie sprawiasz przykrość , kto w tej sytuacji ma podejście materialne ?

Co można zrobić żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ?

Zadaj znajomemu pytanie czy tylko o cenę mu chodzi i co mu to da jak zrobisz mu tanio ? Może jest coś innego ważniejszego niż tylko zniżka ?

Jak można temu zaradzić żeby nie obniżać ?

Jaką role powinien pełnić Twój znajomy ?

Powinien przede wszystkim szanować Ciebie i Twoją pracę !!!

Powinien Ciebie wspierać bezinteresownie , powinien rozumieć , że masz wysokie koszty utrzymania firmy , bo nie działasz na czarno , że masz rodzinę na utrzymaniu , że kilka lat zdobywania wiedzy za darmo nie przyszło .

Powinien rozumieć , że jeżeli będziesz obsługiwał go taniej to stracisz czas na obsłużenie kogoś , kto wynagrodzi Ciebie normalnie , a Ty , żeby to potem odrobić będziesz musiał robić nadgodziny , żeby kasa zgadzała się na zamknięcie miesiąca na wypłaty i koszty .

ZUS , US , dostawcy i pracownicy nie zejdą ze swoich cen , bo robiłeś usługę po znajomości 🙂 i niech znajomy zrozumie , że najpierw zarabiasz na koszty stałe i zmienne , a jak coś zostanie to dopiero masz dochód ( do opodatkowania 🙂 , że kwota , którą mu proponujesz to nie jest Twój dochód .

Za co można dać Rabat dla znajomego ?

Jeżeli uważasz to za wartościowe udostępnij to swoim znajomy .

www.krisoffkonsultacje.pl

Exit mobile version