Agresja słowna w firmie .

Zły szef, szef idiota, szef mi przeszkadza, agresywny kierownik, przełożony stosuje presje słowną, agresja słowna, słowny nacisk w firmie przez przełożonego, menadżera ?

Jako, że w ciągu ostatniego roku miałem przyjemność spotkać się z takim panem i taką panią to postanowiłem napisać sobie takie skromne przemyślenia.

Nie będzie to pięknie poskładany opis i pasujący do każdego, jest to napisane w formie uogólnienia, więc nie będzie to dosłowne i zero jedynkowe. Jestem tego świadomy i to rozumiem.

Szef idiota ? Szef psychopata ? Mój szef jest czerwony ?

Czerwony to za mało, znam czerwonych i to świetni , konkretni ludzie , wyrażają się w zrozumiały sposób, nie tracą czasu na gadanie o pogodzie, polityce czy innych sprawach na , które nie mają wpływu.

Ci, o których piszę byli już bardziej bordowy-brąz 🙂

Najbardziej zastanowiło mnie dlaczego tak się zachowują? Czemu w taki sposób to robią i co im to daje?

Dotyczy to osób z kadry zarządzającej. Każda z tych osób ma jeszcze właściciela nad sobą.

Moją rolą było świadczenie usługi dla tych firm, więc nie byłem pracownikiem, ale PARTNEREM biznesowym, ale nie będę współpracował i uczestnczył tam gdzie napotkam na poważny opór – psychopatę , tam wyrażam wyrazy współczucia i spadam.

Z takimi nie pracuję, bo nie będę upadał tak nisko.

Rozmowa z nimi zaczyna się dość specyficznie i trudno to opisać w zrozumiały sposób , aby każdy to zrozumiał.

Nerwowe zachowanie, próby wyśmiewania, uderzenia słowne osobowe, podważania kompetencji, wybijanie z myśli i ta ciągła próba dominacji. Ciągle czujesz presję nawet nie umiem tego opisać słowami.

Agresja słowna i nerwowo wypowiadane polecenia.

Jest to coś innego niż zdecydowane delegowanie i mówienie o tym czego się chce i wymaga ! Potrafię rozpoznać szefa wymagającego, no i tego psychopatę.

Jest to metoda dominacji nad podwładnym, arogancja , wymuszenie uległości i pokazania kto tu rządzi i jak DUŻE ma EGO !

Nie toleruje zdania innych i usuwa tych co się nie dają zdominować, eliminują zagrożenie (bez względu na posiadane kompetencje) nie dających się zdominować osób i bez względu na korzyści, które wnoszą do firmy, a na odchodne zawsze stara się dokleić komuś etykietę, aby podwójnie upokorzyć.

Jak zauważasz i informujesz ich o tym, że nie wywiązują się z obietnic, że skłamali, bo nie jest tak jak powiedzieli ostatnio, to wypierają prawdę i mówią, że to ty źle zrozumiałeś – tak zwane odwracanie kota ogonem – on zrobi z Ciebie winnego, bo PAN /PANI  zawsze jest bez winy, zawsze winni są ONI.

Tak działa zły szef, to mały chłopiec/dziewczynka w ciele dorosłego tupiący nogami i wymuszający, bo JA CHCĘ, który nie potrafi zarządzać, a polecenia są wydawane z pozycji siły, a nie od prawdziwego lidera.

A i te jeszcze jego/ jej Panowanie. Nie jesteśmy na ty. Więc proszę zwracać się na PAN/ PANI … – pan i władca.

To leczenie swoich problemów i kompleksów kosztem innych ludzi.

Kim by był bez swojej pozycji, z której tak boi się zwolnienia?

Dlatego tak intensywnie manipuluje, bo się boi, ma prawdopodobnie lęk przed stratą stanowiska, które jest darem z nieba.

Wszechwładność osoby z problemami i próba dominacji ?

Znasz uczucie kiedy Twój przełożony/szef stosuje presje słowną i mówi:

  • że nie obchodzi mnie jak , ma być zrobione !
  • jak nie wiesz jak to zrobić ? to za co ci płacę ?
  • nie interesuje mnie Twoje zdanie – nie , bo nie
  • nie będę dyskutował , bo to JA jestem szefem i to JA każę ci zrobić
  • jak się nie podoba to …
  • bez Ciebie bez problemu damy radę
  • jest mnóstwo świetnych osób , które ciebie zastąpią
  • itd , itp 🙁

A i jeszcze te jego plotki, pomówienia i dziecinne intrygi , które wprowadza, a potem rozwiązuje i pokazuje jacy to wszyscy źli i mieszają tylko on potrafi to w odpowiedniej chwili zauważyć i naprawić :).

Przykład ? Każe wykonać coś czego właściciel nie chciał, bo jeszcze nie przemyślał tego. Każe dla Ciebie zadzwonić do swojego szefa jak ona ma pilne spotkanie . Umawiacie spotkanie, na jakąś godzinę i ty informujesz go 2 razy, że stoisz w korku, a on tego nie przekazuje i właściciel jest wściekły. Uzgadniacie formę wprowadzenia zmiany w firmie, ta osoba mówi, że zrobicie to razem i ustalacie termin na za dwa miesiące, a po miesiącu ONA stwierdza, on (wykonawca) tego nie zrobił (mieliśmy razem, propozycja z jej strony), mogłam się tym sama zająć (co by firma zrobiła bez niej) i odwraca kota ogonem, że ustalenia były inne. I jeszcze inne podobne akcje.

 

Takiemu Menagerowi/Dyrektorowi/Kierownikowi można tylko współczuć – mały, bezradny menager, nie potrafiący zarządzać, korzystający z siły stanowiska zawsze będzie miał problemy z zespołem, za takim liderem się nie podąża, u takiego pracuje się tylko przejściowo lub z ostatecznego przymusu.

Miejsce pracy powinno być postrzegane jako przyjazne środowisko, w którym osoby wykonujące swoje obowiązki mogą czuć się bezpiecznie.

Wiesz jaka jest rola Menagera i za co mu płacą ?

Rola Menagera to zatrudnianie odpowiednich ludzi, komunikowanie się w sposób zrozumiały dla każdego, planowanie, organizowanie, szkolenie zespołu, tworzenie atmosfery pracy , monitorowanie postępów i motywowanie ! Ma być partnersko nastawiony do osób z zewnątrz i w wewnątrz firmy. Ma ułatwiać pracę i usuwać przeszkody z pod nóg a nie je rzucać pod nogi.

Więc co dzieje się w głowie takiego Menagera, który Ciebie demotywuje i stosuje agresje ?

Taka osoba to bomba w firmie i może poważnie naruszyć firmę od wewnątrz.

Często pracownicy działają ze wzajemnością.

Menager agresywny to pracownik nerwowy, Menager ma gdzieś jak poprawnie zlecić zadanie , pracownik ma to ma gdzieś, aby je dobrze wykonać. Itd.

Co może powodować, że przełożony/Menager jest nerwowy ?

Agresywny szef, arogancki przełożony/Menager może mieć:

  • problemy emocjonalne, bezradność, strach, lęk, niepokój ?

  • problemy EGO – działanie nie dla grupy tylko dla własnych korzyści – wielkie JA

  • problemy osobiste poza miejscem pracy, których nie umie wyłączyć przed wejściem do pracy

  • problemy finansowe – brak stabilności w miejscu pracy, długi, inne

  • problemy presji zawodowej, chce pokazać, że jest potrzebny, ale nie wie jak , brak umiejętności menagerskich

  • uzależnienia

  • problemy zdrowotne – problemy hormonalne , problemy w wahaniem cukru , z nawodnieniem i niedotlenieniem organizmu , z niedosypianiem , z przemęczeniem

Przedsiębiorco taka sytuacja w firmie to Twój problem !!!

Pracownicy często się zwalniają. Jeżeli często pracownicy zwalniają się u Ciebie, to jest to najczęściej problem przełożonego, a nie pracy.

Dlaczego właściciel firmy dla niego się nie przygląda i nie zauważa, że coś jest nie tak ?

A może to widzi i w pełni to akceptuje ? Chociaż nikt w takiej firmie się nie nudzi

Bo może nie chce widzieć ?

A może wie, że taki Agresywny szef jest nastawiony na wynik, a nie na relacje, a jak wyniki nie spadają no to trochę ” twardej ręki” dla pracowników się przyda ? Szkoda, że nie zależy im na tym , aby było dobrze dla zespołu

Jaki szef taki dyrektor , menager i reszta zespołu zarządzającego ? W takiej sytuacji pomóc nie mogę. Oni już tak muszą

Rola właściciela firmy / prezesa.

Wyobraź sobie swoją firmę bez tego agresywnego  psychopaty . Co by się zmieniło na lepsze ? Wolisz mieć spokojną firmę , miłych i życzliwych ludzi , którzy z chęcią przychodzą do pracy czy tak jak masz do tej pory bombę z opóźnionym zapłonem ?

Gdy Menager naprawdę sprawia kłopoty to z całą pewnością powinieneś coś z tym zrobić. Żeby pomóc takiej osobie to trzeba zaprosić ją na rozmowę 1×1 i zapytać co się dzieje , z czego wynika takie zachowanie i przedstawić jak się sprawy mają.

Poinformować jaki to może mieć wpław na zespół i firmę . Zaproponować pomoc w nauce zarządzania zespołem (jeżeli nie potrafi ) przez siebie lub firmę zewnętrzną.

Problemów prywatnych nie mieszamy z firmą, ale w razie potrzeby możemy zaproponować wsparcie.

W razie potrzeby dać kilka dni wolnego, żeby destrukcyjny Menager zmienił swój styl zachowania i poukładał swoje problemy z poza firmy .

Wymagaj dbania o Twoją firmę i Twój zespół !

 

Przyszłość zależy od wyborów ! Dlatego

Chcesz porozmawiać jak naprawić powyższą sytuację ? Będzie trudno. Zadzwoń, a zobaczymy czy mogę dla Ciebie pomóc rozwiązać Twoją sytuację.

Konsultacja do 30 minut GRATIS

Zadzwoń tel 789 270 887

Pamiętaj razem będzie łatwiej !